Feu clic aquí per Sol·licitar una Visita Guiada per P3

VIDA A L'ESCOLA

A la nostra escola volem formar persones que siguin competents en el món que els envolta, que siguin capaç d’enfrontar-se a situacions de forma eficaç i resolutiva, que tinguin iniciativa i esperit crític. Tot això sense oblidar la vessant humana: que siguin justos i solidaris amb els altres, i sense deixar de banda els valors cristians que vivim en el dia a dia de la nostra escola.

Per aconseguir-ho des del curs 2017-2018 hem posat en marxa el treball per projectes, començant per el Cicle Mitja (3r i 4t de primària). Durant 8h a la setmana els alumnes de les dues classes treballen en grups heterogenis amb l’acompanyament de 3 mestres que apropen als infants a diferents reptes o experiències d’aprenentatge. Treball per parelles, en petit o gran grup, sortides, xerrades, recerca d’informació, exposicions orals,... tenint com a base el treball cooperatiu i les rutines de pensament.

Està previst que el proper curs ampliem el treball per projectes a Cicle Superior (5è i 6è)

 En el següent vídeo us expliquem una mica més en què consisteix

Aquesta carta que va rebre l'equip directiu ens reafirma en el nostre propòsit!

 
LogoSalesiansSantBoi
LogoEscolaCristiana
Youtube Twitter

PROPERS ESDEVENIMENTS

 • 24 Mar
  VACANCES SETMANA SANTA 00:00 to 00:00
 • 03 Apr
  ESO: RECUPERACIONS AVAL. 00:00 to 00:00
 • 09 Apr
  ESO: RECUPERACIONS AVAL.
 • 10 Apr
  EPCS: Sortida Museu d'Història de Catalunya
 • 11 Apr
  EP2: Esmorzar sense residu a l'escola.
 • 24 Mar - 12 Apr
 • 16 Apr - 24 Apr
 • 23 Apr - 03 May
 • 03 May - 19 May

PiM

Esemtia

Esemtia

Comunicats

EstadesDublin

ProjecteEscolaDigital


SalesianosSMX

EscolaIdiomes

 Extraescolars

Roba Esportiva

EducaVirtual

RevistaEscolar

AMPA

ServeiTecnic

Suggeriments

Calendari

MenuMenjador