VIDA A L'ESCOLA

A la nostra escola volem formar persones que siguin competents en el món que els envolta, que siguin capaç d’enfrontar-se a situacions de forma eficaç i resolutiva, que tinguin iniciativa i esperit crític. Tot això sense oblidar la vessant humana: que siguin justos i solidaris amb els altres, i sense deixar de banda els valors cristians que vivim en el dia a dia de la nostra escola.

Per aconseguir-ho des del curs 2017-2018 hem posat en marxa el treball per projectes, començant per el Cicle Mitja (3r i 4t de primària). Durant 8h a la setmana els alumnes de les dues classes treballen en grups heterogenis amb l’acompanyament de 3 mestres que apropen als infants a diferents reptes o experiències d’aprenentatge. Treball per parelles, en petit o gran grup, sortides, xerrades, recerca d’informació, exposicions orals,... tenint com a base el treball cooperatiu i les rutines de pensament.

Està previst que el proper curs ampliem el treball per projectes a Cicle Superior (5è i 6è)

 En el següent vídeo us expliquem una mica més en què consisteix

Aquesta carta que va rebre l'equip directiu ens reafirma en el nostre propòsit!

 
LogoSalesiansSantBoi
LogoEscolaCristiana
Youtube Twitter

PROPERS ESDEVENIMENTS

 • 26 Set
  ESO2B - SORTIDA A TV3
 • 26 Set
  ESO: REUNIÓ FAMÍLIES ESO2, ESO3 I ESO4 18:00 to 19:00
 • 27 Set
  REUNIO PARES MENJADOR AMB PALADARINES: presentació Projecte Educatiu i Brenar Saludable 17:30 to 18:30
 • 10 Oct
  ESO1 - SORTIDA A LA PEDRERA I JARDINS DE PEDRALBES
 • 10 Oct
  ESO2 - SORTIDA AL MANCTEC TERRASSA
 • 26 Set - 11 Oct
 • 12 Oct - 28 Oct
 • 01 Nov - 22 Nov
 • 05 Des - 07 Des

Captura

Esemtia

Esemtia

Comunicats

EstadesDublin

ProjecteEscolaDigital


SalesianosSMX

EscolaIdiomes

Roba Esportiva

EducaVirtual

RevistaEscolar

AMPA

ServeiTecnic

Suggeriments

Calendari

MenuMenjador