VIDA A L'ESCOLA

A la nostra escola volem formar persones que siguin competents en el món que els envolta, que siguin capaç d’enfrontar-se a situacions de forma eficaç i resolutiva, que tinguin iniciativa i esperit crític. Tot això sense oblidar la vessant humana: que siguin justos i solidaris amb els altres, i sense deixar de banda els valors cristians que vivim en el dia a dia de la nostra escola.

Per aconseguir-ho des del curs 2017-2018 hem posat en marxa el treball per projectes, començant per el Cicle Mitja (3r i 4t de primària). Durant 8h a la setmana els alumnes de les dues classes treballen en grups heterogenis amb l’acompanyament de 3 mestres que apropen als infants a diferents reptes o experiències d’aprenentatge. Treball per parelles, en petit o gran grup, sortides, xerrades, recerca d’informació, exposicions orals,... tenint com a base el treball cooperatiu i les rutines de pensament.

Està previst que el proper curs ampliem el treball per projectes a Cicle Superior (5è i 6è)

 En el següent vídeo us expliquem una mica més en què consisteix

Aquesta carta que va rebre l'equip directiu ens reafirma en el nostre propòsit!

 
LogoSalesiansSantBoi
LogoEscolaCristiana
Youtube Twitter

PROPERS ESDEVENIMENTS

 • 24 May
  FESTA DE Ma AUXILIADORA
 • 24 May
  EP6: Cantània "Partícules"
 • 27 May
  AMPA: CATIFA FLORAL
 • 30 May
  EP: COLÒNIES 00:00 to 00:00
 • 30 May
  EI: COLÓNIES 00:00 to 00:00
 • 24 May - 01 Jun
 • 31 May - 13 Jun
 • 13 Jun - 19 Jun
 • 19 Jun - 29 Jun

PiM

Esemtia

Esemtia

Comunicats

EstadesDublin

ProjecteEscolaDigital


SalesianosSMX

EscolaIdiomes

 Extraescolars

Roba Esportiva

EducaVirtual

RevistaEscolar

AMPA

ServeiTecnic

Suggeriments

Calendari

MenuMenjador